Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Wrzesień 2018
« Sie   Paź »

Rzecznik Praw Ucznia

Drodzy  Uczniowie,

w tym roku szkolnym, Rzecznik Praw Ucznia- Julia Zbaraszewska – jest do waszej dyspozycji w poniedziałki, środy i piątki na długiej przerwie, w sali 113

Kultura zmienia świat na lepsze

Aktualności > Strefa ucznia

Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Celem konkursu jest promowanie właściwych postaw i pokazanie, jak ważne dla kondycji kultury jest korzystanie z jej legalnych źródeł. Chodzi w nim też o wspólnotę twórców i odbiorców kultury, którzy nie istnieją bez siebie nawzajem. To działanie ma ogromne znaczenie dla jednej z najważniejszych dziedzin naszego życia – etyki. W anonimowym świecie Internetu zanikają podstawowe wartości etyczne, jak szacunek i bycie fair wobec innych. A przecież w Internecie nie stajemy się kimś innym. Dobrze jest być fair w kulturze, to pomaga w pielęgnowaniu wartości.

Zaproszenie na konferencję

Aktualności > Strefa rodzica

Starosta Głogowski zaprasza do udziału w powiatowej konferencji dotyczącej zjawiska samobójstw wśród dzieci i młodzieży.Konferencja odbędzie się w dniu 12 września 2018 r. o godz. 16.00-18.30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. W programie konferencji:
1. „Za czy przeciw sobie? Zachowania samobójcze dzieci i młodzieży w kontekście diagnozy, prewencji i terapii” – wykład dr Katarzyny Sitnik-Warchulskiej z Zakładu Psychologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
2. Statystyka i skala zjawiska samobójstw i zachowań samobójczych na Dolnym Śląsku i w Powiecie Głogowskim – podpinsp. Henryk Tonderys – Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty i wszystkich zainteresowanych.

Wielka literatura na ekranie

Aktualności > Strefa ucznia

Zapraszamy uczniów na cykliczne spotkania z adaptacjami filmowymi dzieł literackich.
1. 14 września o godz. 15.20 w sali multimedialnej Zagrajcie mi to pięknie – projekcja Pana Tadeusza w reż. A. Wajdy.
2. 5 października Wsi, której już nie ma – projekcja Chłopów w reż. J. Rybkowskiego.
O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Projekcje organizuje Pani Danuta Nowalińska.

Sukces naszych młodych ekonomistów

Aktualności > Strefa rodzica > Strefa ucznia > Sukcesy duże i małe

Daniel Nowak i Karol Skawiński, uczestnicy ubiegłorocznego szkolnego konkursu o charakterze ekonomicznym Young MBA, . znaleźli się w grupie 30 uczniów szkół średnich w Polsce, którzy zaprezentowali wiedzę ekonomiczną na najwyższym poziomie i uzyskali prestiżowy Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej YoungMB. Serdecznie Wam gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w tej dziedzinie.