Srebrna Szkoła 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce ( 109 miejsce ) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”.

Marzec 2018
« Lut   Kwi »

Nasi już w okręgu OP

Aktualności

Daniel Nowak z 1a, Karol Skawiński z 1b i Gabriela Nicewicz z 2a reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości.
Daniel odniósł swój mały sukces przechodząc do drugiego etapu (tylko 50 osób z najlepszymi wynikami z testu okręgowego), w którym dziesięć 5-osobowych zespołów w przeciągu 2 godzin rozwiązywało 3 zadania oraz przygotowywało prezentację, którą potem w ciągu 7 minut zespół przedstawiał przed komisją konkursową. Nasz reprezentant wypadł doskonale, a wyniki jego zespołu z tej części były najwyższe! W klasyfikacji końcowej zajął 29 miejsce w okręgu Wrocław (woj.dolnośląskie, opolskie, lubuskie) i to doskonały wynik jak na pierwsze podejście. Do ścisłego finału w Warszawie przechodzi tylko 10 osób!!

Wielki sukces naszych pływaków

Aktualności > Sukcesy duże i małe

Międzynarodowe zawody pływackie Wedding Pokal 2018, które odbyły się w ten weekend w Berlinie zakończone. Z workiem medali wrócili z nich nasi uczniowie Wiktoria Adamczyk, Patryk Lewkowski i Szymon Szajnicki udanie rozpoczynając sezon letni na pływalni olimpijskiej.Zdjęcie użytkownika Aga Aga.

Spotkanie z ciekawą osobą

Aktualności

Wczoraj naszą szkołę odwiedziła Pani Dorota Pichewicz , która od 2015 roku prowadzi działalność charytatywną w małym , afrykańskim kraju -Malawi . Na pytanie : ,,Czemu Malawi?” Pani Pichewicz odpowiada : ,, Zakochałam się w przyjaznych ludziach , Malawijczycy emanują gorącym sercem Afryki”. Kobieta pełna pozytywnej energii, szczerego uśmiechu oraz miłości do życia, ludzi, świata, zachęcała nas do tego aby po prostu cieszyć się życiem i dziękować za nie każdego dnia. Zastanawiamy się, jak możemy włączyć się w pomoc dla malawijskich dzieci…Macie jakieś pomysły?